Aikuisten monilajikerho tarjoaa mahdollisuuden tutustua erilaisiin liikuntalajeihin rennolla ja matalan kynnyksen otteella. Aiempaa lajikokemusta ei tarvita, vaan mukaan voi tulla kokeilemaan uusia liikuntamuotoja.
Harjoituksissa painotetaan liikunnan iloa, yhdessä tekemistä ja uusien taitojen oppimista turvallisessa ja kannustavassa ilmapiirissä. Tavoitteena ei ole kilpailu, vaan oman toimintakyvyn, kunnon ja liikuntataitojen kehittäminen sekä rohkaistuminen uusien lajien pariin.
Lajeina on mm. erilaisia palloilulajeja, kehonhallintaa sekä tanssillista voimistelua.
Lajit ja päivämäärät:
22.10. Amerikkalainen jalkapallo
29.10. Amerikkalainen jalkapallo
5.11. Jalkapallo
12.11. Jalkapallo
19.11 .Sulkapallo
26.11.Tanssillinen Voimistelu
3.12. Painillista liikuntaa
10.12. Painillista liikuntaa
Tervetuloa liikkumaan ja löytämään uusia suosikkilajeja!
---------------------------------------
Liikuntaryhmät eivät kokoonnu viikolla 10 ja 42, eikä pyhäpäivinä.
Välttäkää voimakkaiden hajusteiden käyttöä tunneilla.
Oma vesipullo mukaan.
Pidätämme oikeuden kaikkiin muutoksiin.
Ryhmään pääset mukaan ilmoittautumalla verkossa ks. alempaa sivulta ''verkkoasiointi''.
ILMOITTAUTUMINEN KÄYNNISSÄ
Hinnat löydät ''kenelle ja millä ehdoin'' välilehdeltä.
Kurssin hinta on 27€.
Kaikukorttikiintiö: 10 maksutonta paikkaa. Paikat arvotaan mikäli ilmoittautumisia tulee enemmän kuin 10.
Peruuntumiset: Oikeudet kaikkiin kurssimuutoksiin pidätetään. Kurssihinnassa on huomioitu neljä järjestäjän puolesta tapahtuvaa peruuntumista syyskaudella. Ylimenevät peruuntumiset korvataan 1 uimalippu / 1 peruuntuminen.
Tästä pääset ilmoittautumaan aikuisliikunnan ohjattuihin liikuntaryhmiin.